Prodej chladných zbraní

Pouze pro registrované a platící uživatele

 

Bodák č. 13

PRODÁNO !!!

 

Německý bodák 84/98 III. model kompletní se závěsníkem

 

popis: bodák pocházející z půdního nálezu v dobrém stavu zachovalosti . Bodák byl pravděpodobně zbroušen v poválečném období, kdy byly tyto bodáky hojně používány jako pracovní nože a nástroje . K tomuto použití zjevně nikdy nedošlo, bodák byl uložen a zapomenut . Pravděpodobně z tohoto důvodu nepoškozené a nesnímané dřevěné střenky, pochva bez boulí, též čepel bez záseků, s originální úpravou ve žlábku . Originální příslušný závěsník ve velmi dobrém stavu. Kod výrobce cvl 44 - pozdní válečná produkce .

Velmi dobrá příležitost pro začínajícího sběratele, který shání bodák tohoto typu v kompletním přijatelném stavu bez kutilských zásahů a úprav - do budoucna velká pravděpodobnost zásadního nárůstu sběratelské ceny .

Celkový stav hodnotím stupněm 4

 

Cena: Dohodou

 

 

 

 

 

 

 

 


Bodák č. 12

 

Německý vycházkový bodák KS 1898 z období II. svět. války

Prodáno!!!!

popis: velmi pěkný bodák v dlouhé verzi bez loga výrobce. Méně často se vyskytující verze s ostrým zobcem na hlavě bodáku. Souhlasný stav pochvy bez boulí. Nečištěný a neupravovaný nález bez zásahu. Celkový stav hodnotím stupněm 3 .

Cena: dohodou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodák č. 11  Prodáno!!!

 

Německý vycházkový bodák KS 1898 z období II. svět. války

 popis: velmi pěkný bodák v dlouhé verzi bez loga výrobce . Vnější části bodáku včetně čepele bez koroze a poškození, pochva s mírnou povrchovou korozí bez boulí . Vzhledem k vyjímečnému stavu bodáku a průměrnému stavu pochvy usuzuje na kompletaci s nepříslušnou pochvou . Celkový stav hodnotím stupněm 3 .

Cena: Dohodou

 

 

 

 

 

Bodák č. 10   Prodáno!!!

 

Francouzský bodák Lebel, z období I. svět. války

 

popis: velmi pěkný bodák s minimální korozí, bodák je v dolní části s minimální vlnou, pochva s originální úpravou. Celkový stav hodnotím stupněm 3

 

 

 

 

 

Bodák č. 9  Prodáno!!!

 

Bodák 84/98 III. model, kod výrobce cvl 43

 

popis: Kompletní bodák sčíslovaný s pochvou a originálním závěsníkem. Dobrý stav, čepel se zbytky originálního brynýru, nesnímané dřevěné střenky s přesahy typickými pro pozdní období válečné produkce . Vnější části zbraně zasaženy mírnou porovitou korozí. Bodák byl bohužel nálezcem znehodnocen úpravou hlavy bodáku a ocelové pochvy studeným brynýrem. Celkový stav hodnotím stupněm 4

 

Cena: dohodou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodák č. 8

 

Bodák 84/98 III. model, zajímavá varianta bez přejímacích značek a seriových čísel

PRODÁNO!!!!!

 

Popis: Velmi dobře zachovalý bodák z posledního období válečné výroby, výrobce WKC, s typickým hrubým opracováním čepele, bez zásadních chyb . Nepříslušná pochva, celkový stav 3

 

Cena : dohodou

Prodejce požaduje cenu zohledňující obtížně sehnatelnou variantu tohoto bodáku a nárůst sběratelské ceny přibližně 10% ročně .

 

 

 

 

 

 

 

 

Tesák RAD (Říšská pracovní služba) pro poddůstojníky a mužstvo - Německo kolem r. 1940

PRODÁNO!!!

 

Popis: zbraň pochází z nálezu z demolice, celkově velmi dobrý stav na všech vnějších částech, zasažení korozí nerušící celkový dojem, mimo jakoukoliv pochybnost originální kompletní stav. Jedinou zásadnější chybou je chybějící prořezávaná matka střenky nahrazená (zcela jistě původní opravou běžnou šestihrannou matkou)

 

Cena: Dohodou

Prodejce požaduje cenu zohledňující celkově netknutý originální stav na všech součástech zbraně a nárůst sběratelské ceny 10% ročně

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodák č. 7  RESERVACE!!!!!  PRODÁNO!!!!!!

 

Francouzský bodák 1888 dlouhý z výzbroje francouzské armády I. světové války

 

Popis: Velmi pěkný kus z půdního nálezu ve vynikajícím stavu zachovalosti, originální úprava pochvy, celý bodák bez poškození se zanedbatelnou korozí

 

Cena: dohodou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodák č. 6


 

Bodák KS 1898 tzv. vycházkový bodák z období 1933-45 Německo

PRODÁNO!!

 

Popis: Bodák je ve velmi dobrém stavu bez zásadních poškození, pouze s drobným škrábanci na čepeli . Barva pochvy je originální, celkově dobře zachovaná, pochva je evidentně příslušná k bodáku, závěsník je originální, s poškozením v horní části . Bodák řadím do stupnice 2 , pěkný kus.

 

Cena: Dohodou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodák č. 5    PRODÁNO !!!!!


Bodák 98/05 n.A. z výzbroje armády Německého císařství z první světové války

 

Popis: Bodák nalezený při provádění demolice . Vnější části jsou zasaženy pokročilejší korozí, což je jediná zásadnější vada tohoto bodáku . Čepel zbraně je v mimořádně zachovalém stavu . V dolní části pochvy mírná promáčklina . Mimořádná příležitost pro toho, kdo shání tento typ bodáku v dobrém stavu bez jakýchkoliv zásahů a úprav.

 

Bodák řadím dle uvedené stupnice do stavu 3, prodejce požaduje cenu zohledňující předpokládaný nárůst sběratelské ceny cca 10 % ročně .

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Bodák č. 4

 

Bodák 98/05 n.A z výzbroje armády Německého císařství z první světové války

PRODÁNO!!!!!!

 


Popis :

Jedná se o bodák nalezený při provádění demolice . Přestože je zbraň zasažená pokročilejší korozí, jedná se ze sběratelského hlediska o velmi pěkný nezpochybnitelný originální stav . Bodák je bez jakýchkoliv zásahů a úprav, na příslušné pochvě je možno pozorovat dobře zachovalou originální úpravu brynýrováním. Čepel zbraně je v mimořádně zachovalém stavu .

Bodák řadím dle uvedené sběratelské stupnice do stavu 3 . Prodejce požaduje cenu zohledňující netknutou originální úpravu a předpokládaný nárůst sběratelské hodnoty 10% ročně .

 

Cena: Dohodou

 

Celkový pohled na zbraň

 

bodák 98/05 z I. svět. války

 


 

detail originálního brynýrování pochvy

 

bodák 98/05 z I. svět. války

 

 

 

detail střenek

 

 

bodák 98/05 z I. svět. války

 

 

 

celkový pohled na čepel zbraně

 

bodák 98/05 z I. svět. války

 

 

Detail loga výrobce

 

bodák 98/05 z I. svět. války

 

Detail hrotu čepele zbraně

 

bodák 98/05 z I. svět. válkyb

 

detail přejímacích značek .

 

bodák 98/05 z I. svět. války

 

 

 

 

Bodák č.1

PRODÁNO!!

Bodák 84/98 III model z výzbroje Německé armády z období II. světové války, výrobce J. Corts, r. výroby 1939

Popis celkového stavu zbraně: stav typický pro tzv. půdní nálezy, kdy je zbraň na vnějších částech zasažena korozí, a to převážně po celé ploše, s výjimkou části ocelové pochvy kryté koženým závěsníkem, tak, jak je běžné u nálezů zbraní ukrytých dlouhou dobu ve vlhkém prostředí. Koroze je v dolní části ocelové pochvy charakteru "porovitého" u ostatních částí zbraně povrchového, místy se zbytky originální úpravy brynýrováním. Čepel zbraně je ve výborném stavu, bez poškození, záseků či brusu opatřená originální úpravou brynýrováním. Střenky jsou nesnímané, nepoškozené, jedná se o originální montáž od výrobce. Originální závěsník v dobrém stavu na jednom místě došíván .

Bodák je prodáván včetně originálního závěsníku.

Ocenění : bodák lze zařadit dle uvedené sběratelské stupnice do stupně 3.

Cena:  Dohodou

Pozn. Prodejce požaduje cenu zohledňující předpokládaný cenový vývoj do budoucna, tedy nárůst sběratelské ceny cca 10% procent ročně . Na nepřiměřeně nízké nabídky nebude proto nijak reagováno.

celkový pohled na kompletní bodák výrobce J. Corts

seriová čísla zbraně na čepeli a ocelové pochvě

detail střenky zbraně a hlavy bodáku

detail stavu čepele a povrchu ocelové pochvydetail značení logem výrobce

detail střenky zbraně a hlavy bodáku

 detail přejímací značkydetail stavu originální úpravy brynýrováním

detail stavu originální úpravy brynýrováním

detail stavu originálního závěsníku

detail stavu čepele a originálního závěsníku

detail značení originálního závěsníku logem výrobcedetail stavu originálního závěsníku

 

Bodák č. 2    Prodáno!!!!!

Bodák 84/98 III. Model z výzbroje Německé armády z období II. svět. války, výrobce Mundlos

Popis celkového stavu zbraně: čepel bodáku čištěná ale nebroušená, s fleky od koroze a několika drobnými záseky. Střenky byly již snímané, jsou ale příslušné k bodáku a velmi dobře spasované, aretační západka byla již vyměněna, vzhledem ke korozi se jedná pravděpodobně o původní opravu . Bodák je již ve stavu, ve kterém je vhodný pouze jako doplněk k uniformě pro KVH, nebo figurínu .

 Ocenění: bodák je nutno zařadit dle uvedené stupnice do stupně 4

 

 

Cena:   Dohodou

 

 

Bodák č. 3      Prodáno!!!!

Bodák 84/98 III.model z výzbroje německé armády z období II. svět. války, výrobce E. Pack, r. výroby 1939

Popis celkového stavu zbraně: pochva zbraně by zbavena koroze odrezovacím prostředkem, samotný bodák na vnějších částech lehce přečištěn, čepel bez záseků, nebroušená, mírně kulatá špička, střenky nesnímané, velmi pěkně spasované, celkově bez hloubkové koroze

Ocenění: bodák řadím dle uvedené sběratelské stupnice do stupně 4

Cena: Dohodou

Pozn.Prodejce požaduje cenu zohledňující předpokládaný cenový vývoj s nárůstem sběratelské ceny cca 10% ročně. Na nepřiměřeně nízké nabídky nebude reagováno